Antypoślizgowe deski kompozytowe

Deski kompozytowe są idealnym wyborem na taras. To rozwiązanie doceniają nie tylko klienci indywidualni, ale także właściciele hoteli, pensjonatów czy innych miejsc. To dlatego, że takie deski są niedrogie, a swoim wyglądem przypominają drewno. Jednakże mają lepsze od niego parametry techniczne.

Deska tarasowa nie wymagająca konserwacji

deska tarasowa kompozytowaTe wszystkie trzy czynniki mają wpływ na to, że to właśnie deska kompozytowa a nie drewniana jest coraz częściej kupowana do wykończenia tarasu. W ofertach producentów znajdziemy wiele ciekawych propozycji, będą to zarówno deski o fakturze klasycznej, jak i deski w stylu rustykalnym. Możemy więc wykonać taras w dowolnym stylu, który będzie dopasowany do otoczenia. Niezależnie jednak od wyboru, każda deska posiada podobne właściwości techniczne. Przede wszystkim – jest antypoślizgowa, dlatego może być stosowana także do wykończenia basenu zewnętrznego. Właściwości antypoślizgowe uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki na powierzchni deski, która sprawia, że nie tylko niwelujemy możliwość poślizgnięcia się na mokrej desce, ale także uniemożliwiamy rozwój glonów.

deska tarasowa kompozytowaPonadto dzięki powłoce antypoślizgowa deska tarasowa kompozytowa nie wymaga konserwacji, jest też odporna na działanie promieniowania UV. Oprócz właściwości antypoślizgowych, warto zwrócić uwagę także na inne cechy deski kompozytowej. Jest ona odporna nie tylko na glony, ale także na grzyby i pleśń, na szkodniki i insekty. Ponadto charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na brak zawartości drewna, taka deska kompozytowa (mimo iż wyglądem naśladuje drewno) nie butwieje ani nie gnije, nawet wtedy kiedy jest narażona na długie, intensywne opady. Warunki atmosferyczne nie mają żadnego negatywnego wpływu na strukturę oraz wygląd deski kompozytowej. To właśnie te zalety sprawiają, że taka deska staje się coraz bardziej popularna. Wiele wskazuje na to, że niedługo będzie już częściej kupowana niż drewniana. Nie powinno nas to dziwić, nowoczesne rozwiązania okazują się nieść ze sobą więcej korzyści niż rozwiązania znane z tradycji. Nie ma sensu zatrzymywać się na starym, podczas gdy rzeczy nowe są o wiele bardziej wartościowe.

Za przykład może służyć właśnie deska kompozytowa – która idealnie wykorzystuje potencjał tworzyw sztucznych. A jednocześnie jest elegancka zupełnie jak drewno. Do tego wszystkiego dochodzi korzystna cena, która w porównaniu z deskami z litego drewna jest naprawdę niska. To także ma wpływ na to, że coraz więcej osób wybiera właśnie deski kompozytowe na taras.