Aranżacja mieszkania – dobór mebli

Home / Meble / Aranżacja mieszkania – dobór mebli

Młodzi ludzie rzadko mogą liczyć na łatwy start – zazwyczaj dopiero po kilku lub nawet kilkunastu latach pracy mogą pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania (często po wzięciu kredytu). Przed zamieszkaniem, konieczne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia – w celach oszczędnościowych, bardzo często rezygnujemy z pomocy doświadczonego architekta wnętrz, wierząc w swoje własne poczucie estetyki.

Jak dokonać najlepszego wyboru mebli?

producent mebliJeśli mamy już jakiś zamysł – na przykład marzy nam się kuchnia w stylu prowansalskim, wówczas dobór mebli nie powinien być dużym problemem. Inaczej, jeśli nie podoba nam się żaden konkretny styl i raczej wolelibyśmy z każdego wyciągnąć odrobinę tego, co najlepsze. W takiej sytuacji wybór elementów, które nie będą się ze sobą gryzły, może być wyjątkowo trudny. Z pewnością czeka nas kilka dni wędrówek po sklepach meblowych… Oczywiście przed wizytą w salonie, możemy poszukać inspiracji w internecie. Na przykład, jeden znany producent mebli w Nowym Sączu, na swojej stronie internetowej, zamiast standardowych zdjęć produktowych umieszcza fotografie gotowych realizacji – dzięki temu widzimy, jak dane meble prezentują się we wnętrzu. To ważne, zwłaszcza jeśli stoimy przed aranżacją łazienki. Te małe pomieszczenia zazwyczaj trudno sensownie zaprojektować – tutaj możemy zobaczyć, jak poradził sobie z tym producent, wykorzystując do tego własne wyroby.

producent mebliProblemem dla nas może być także wyposażenie kuchni – zwłaszcza jeśli ma niestandardowe wymiary, na przykład jest długa i wąska; albo też – gdy jest otwarta. Wówczas jej aranżacja musi być dopasowana do aranżacji pokoju dziennego, a jednocześnie należy wprowadzić elementy kontrastu, aby granice pomiędzy kuchnią a salonem były widoczne. Dla niektórych to może być prawdziwe wyzwanie – dlatego tak ważne jest szukanie inspiracji, oglądanie gotowych już realizacji. Oczywiście nie chodzi o kopiowanie czyjegoś pomysłu, ale możemy wykorzystać niektóre motywy, aby samemu stworzyć wyjątkową, oryginalną aranżację wnętrza. Dopiero gdy mamy już gotowy projekt, nadchodzi pora na wizytę w salonie meblowym, ale jeśli w naszych okolicach jakiś producent mebli ma swoją fabrykę, możemy też poszukać informacji, czy oferuje on sprzedaż prosto od siebie, nie poprzez dystrybutorów.

Być może wówczas ceny będą niższe lub też dostaniemy atrakcyjny rabat. Z pewnością poszukiwanie mebli, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania, może być długie i żmudne – ale warto poświęcić na to trochę swojego czasu, aby później cieszyć się stylowym, ładnym mieszkaniem.