Eleganckie i funkcjonalne listwy podłogowe

Podczas dekorowania mieszkania nawet najmniejszy detal ma znaczenie. Zarówno panująca kolorystyka, jak i styl, w którym zostały urządzone konkretne pomieszczenia mają wpływ na wybór ostatnich elementów wykończeniowych. Jednym z nich są listwy podłogowe, które poza eleganckim wyglądem, mają także być funkcjonalne.

Praktyczna listwa na kable

 listwa podłogowa na kableSpośród ofert producentów należy wybrać taki model, który kolorystycznie dopasuje się do typu podłoża, a jednocześnie spełni swoją rolę zabezpieczającą oraz estetyczną. Jedną z takich funkcji jest między innymi odpowiednie wykończenie położonej podłogi, by nie wpływać na jej żywotność. Połączenie obu funkcji jest bardzo trudne zwłaszcza w sytuacji, kiedy dostępne modele na rynku posiadają różne dziwne kształty. Podczas wyboru należy pamiętać, że listwy podłogowe mają przede wszystkim maskować przerwy dylatacyjne. Ponadto chronią ścianę przed zniszczeniami i zabrudzeniami, jednocześnie ukrywając plątaninę przewodów często prowadzoną przez całe pomieszczenie. Służy do tego elegancka listwa podłogowa na kable, która poza funkcjonalnością, zachwyca także swoim wyglądem. Po wewnętrznej stronie posiada ona wydrążona wydrążoną przestrzeń przez całą długość, w której zmieszczą się standardowej grubości kable.

 listwa podłogowa na kableNależy jednak podkreślić, że taki rodzaj listw może być zdecydowanie szerszy od standardowych, i często montaż wymaga odsunięcia różnego rodzaju szafek od ściany. Wybierając listwy z funkcją ukrywania okablowania można przebierać wśród wielu modeli – zarówno niskich jak i wysokich cokołów, które dopasowuje się w zależności od dekorowanej przestrzeni. Producenci posiadają w swoich ofertach listwy wykonane z wielu surowców, między innymi listwy MDF, które zyskują coraz większą popularność. Wszystko dzięki prostemu montażowi i dużej dostępności kolorystycznej. Dopasowanie listwy do paneli, czy posadzki nie stanowi już tak dużego problemu. Zawsze można zdecydować się na zakup listw wykończonych tylko farbą podkładową i samodzielnie pomalować je na dowolny kolor. Stawiając na praktyczne rozwiązania nie trzeba rezygnować z eleganckiego wyglądu. Nowoczesne listwy podłogowe łączą w sobie obie funkcje i nadają każdemu wnętrzu charakteru.

Szeroka gama barw i wykończeń, a także wykorzystanych materiałów pozwala dobrać listwy zarówno do koloru podłogi, jak i ścian. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach, nadając im uroku, tworząc kontrast kolorystyczny, lub optycznie powiększając małą przestrzeń. Listwy są elementem, który maskuje niedociągnięcia remontowe i dekoruje jednocześnie.