Fototapety dla dzieci – jak wpływają na otoczenie?

Nie każdy z nas wie, że to czym otaczamy się na co dzień decyduje prawie w 70% o tym jaki mamy nastrój. Najnowsze badania wykazały również, że odpowiednio dobrane wnętrze potrafi kształtować nasz charakter i osobowość. Badając wpływ wystroju na nasz nastrój wzięto przede wszystkim pod uwagę naklejki na ścianę.

Fototapety dla dzieci – czy to dobry pomysł?

fototapety dla dzieciOkazało się, że osoby, które zastosowały u siebie rożne wzory naklejek mają lepsze podejście do każdego kolejnego dnia, wstając rano..Na każdego działa to inaczej. W każdym razie na pewno łatwiej nam się rano wstaje a i wykonywanie codziennych obowiązków nie przysparza nam większych problemów.. Wielu rodziców skorzystało z tej zależności stosując naklejki dla dzieci w pokojach swoich pociech. Już nawet psychologowie dziecięcy wypowiadali się na ten temat, że odpowiednio dobrane ozdoby na ścianach pozwalają dzieciom bardziej skupić się na nauce i robić wszystko z większym zaangażowaniem, zupełnie nie z przymusu, rozwijają również wyobraźnię. Należałoby się skonsultować jakie naklejki wybrać, a efekt będzie gwarantowany. Podobna zasada dotyczy również zastosowanie produktu jakim są naklejki do kuchni. Jednak w tym przypadku wykazano wpływ już ściśle na to jakie potrawy przyrządzamy, a co najbardziej zaskakujące jak trawimy. Okazuje się, że wzór fototapety dla dzieci ma wpływ na to jakie przyprawy będziemy dobierać, a kolor natomiast na to z jaką szybkością danie strawimy. Jest to bardzo niekonwencjonalne stwierdzenie, ale nie od dziś wiemy o czymś takim jak terapia kolorami na przykład.

Ostatnim sposobem na nietypowe wpływanie na nasz nastrój są fototapety na wymiar, stosowane dzisiaj naprawdę często. Już sam jej wybór, podświadomie mówi o tym w czym ma nam pomagać. Wybranie na przykład wesołych kolorów do sypialni pomaga nam rozpocząć dzień z uśmiechem na twarzy.