Górskie marzenie

Jestem głęboko przekonana, że każdy, kto chociaż raz wybrał się w góry, choćby przez krótką chwilę marzył o zamieszkaniu tam na zawsze. Być może wizja ta nie była sprecyzowana i po prostu przez głowę przemknęła nam krótka myśl, by już nigdy stąd nie wyjeżdżać i zostać w tym przepięknym otoczeniu, gdzie wszędzie dookoła stoją drewniane domy z bali, wypełnione przyjaznymi ludźmi, gdzie wiją się kręte ścieżki prowadzące na szczyty, z których widoki zapierają nam dech w piersiach.

Domek z bali w górach

dom z baliA może wręcz przeciwnie, długie godziny spędziliśmy na planowaniu, jak wyglądałaby nasza wymarzona chatka górska. Być może był to niewielki dom z bali, z szerokimi okiennicami stworzonymi w dawnym stylu, które zamykało się na noc. Nasz wymarzony dom z bala stałby na skraju leśnej polanki, w pobliżu której przechodziłoby wiele ścieżek, którymi kiedy tylko byśmy zechcieli, moglibyśmy udać się na szczyt góry, na której łagodnym stoku mieszkaliśmy. Kto wie, możliwe, że przemknęło nam przez myślę, że przecież w dzisiejszych czasach całoroczne domy z bali widuje się coraz częściej i że może to wcale nie jest niedorzeczne marzenie, by w jednym z nich zamieszkać na stałe. Każdy, kto chociaż raz w życiu widział domy z bali, musi przyznać, że kryją w sobie bardzo dużo uroku.

Odczuwa się potrzebę, by wejść do środka i jak najszybciej ogrzać się przy ogniu płonącym na kominku, popijając gorącą czekoladę. Mieszkanie w takim domu z całą pewnością wniesie w nasze życie dużo magii i ciepła i warto je poważnie rozważyć.