Hala produkcyjna stalowa – warto się zdecydować?

Nie trzeba się szczególnie interesować tematyką związaną z budową przemysłową by zauważyć, że konstrukcje stalowe w tym segmencie bardzo mocno zyskały na popularności. Czy jednak rzeczywiście warto zainwestować w hale stalowe o konstrukcji modułowej dla sektora produkcyjnego?

Hala produkcyjna szybko zrealizowana

hale produkcyjne Odpowiedź zawsze będzie w dużej mierze uzależniona od indywidualnych wymagań, niemniej z pewną dozą ostrożności należało by powiedzieć, że tak? Dlaczego? Otóż hale stalowe to rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorcy zwłaszcza pod względem cenowym, jak i czasowym. Projekt realizowany jest w bardzo krótkim czasie. Hala produkcyjna – budowa to tylko jakieś dwa miesiące – choć może się zdarzyć, że i czas realizacji będzie dłuższy, jeśli projekt jest szczególnie skomplikowany. Koszt wykonania takiego obiektu w porównaniu z obiektem murowanym jest nieporównywalnie krótszy. Jednocześnie hale stalowe są uważane za bardzo solidne i trwałe oraz są one odporne na działanie dynamicznych sił i nie ulegają rozciąganiu. Jednocześnie jednak należy mieć na uwadze to, że są one podatne na działanie korozji, a co za tym idzie niewłaściwie zabezpieczone, zwłaszcza w miejscach łączeń mogą dość szybko ulec rdzewieniu, a co za tym idzie stracić na swojej wytrzymałości.

hale produkcyjne W związku z tym wymagają one także i dość regularnych prac konserwacyjnych, co przekłada się na pewne podwyższenie kosztów wykorzystania obiektu. Na plus jednak należy tu zaliczyć, że obiekty tego typu mogą być doskonale dopasowane do potrzeb przemysłu, co pozwala na ich pełne wykorzystanie, zadowala także łatwość rozbudowy i adaptacji, dzięki czemu w każdej chwili można bez przeszkód i w krótkim czasie powiększyć obiekt, lub też przystosować go do nowych wymagań. Należy jednak pamiętać o tym, że hale stalowe słabo znoszą zmiany temperatur oraz nawet przy dobrej izolacji wychładzają się szybciej niż obiektu murowane, co w przypadku niektórych firm produkcyjnych, może być kryterium eliminującym to rozwiązanie. Niemniej dla większość będzie to doskonały wybór, który pozwoli w szybkim czasie i stosunkowo niskim kosztem wybudować funkcjonalny obiekt, który będzie doskonale spełnią swoją rolę.

Decydując się jednak na to rozwiązanie pamiętajmy o tym, by dokładnie sprecyzować wymagania odnośnie konstrukcji, jej metraż oraz przeznaczenie jak i o tym by wybrać właściwego wykonawce, który wykona obiekt przy zastosowaniu odpowiednich materiałów i zachowaniem zasad technologii budowlanej. Pamiętajmy o tym, że niewłaściwie wykonany obiekt salowy szybko ulega uszkodzeniu i przestaje nadawać się do użytku co naraża firmę na dodatkowe straty.