Jak korzystać z serwisu basenowego?

Posiadanie przydomowego basenu to swego rodzaju luksus, na który może sobie jednak pozwolić coraz więcej osób. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to także pewien obowiązek. Nie wystarczy bowiem wykopać sobie basenu i napełnić go wodą, żeby móc cieszyć się z jego uroków. Jeśli chcemy, żeby nasz prywatny basen mógł służyć nam przez długie lata, powinniśmy o niego regularnie dbać.

Prawidłowe zabezpieczanie basenu

W tym celu stosuje się przede wszystkim odpowiednią chemię basenową, która gwarantuje nam prawidłowy odczyn wody, w której się kąpiemy. Pamiętać należy bowiem o tym, że do wody dodawany jest chlor, który może zaszkodzić naszej skórze, dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków, które zneutralizują jego szkodliwe działanie, zapewniając nam bezpieczeństwo podczas kąpieli. Bardzo ważne jest także zastosowanie odpowiednich urządzeń dbających na przykład o utrzymanie prawidłowej temperatury oraz czystości wody. Stosuje się zatem specjalistyczne filtry oraz systemy grzewcze. Ponieważ są one dość mocno eksploatowane, wymagają regularnego serwisowania. Systematyczne poddawanie tego rodzaju urządzeń kontrolom fachowców gwarantuje im o wiele dłuższą żywotność. Warto zatem pamiętać o tym, że serwisy basenowe powinny odbywać się przynajmniej dwa razy do roku. Tego rodzaju działania można łączyć zawsze z początkiem oraz końcem sezonu kąpielowego.

Pamiętać w końcu należy o tym, że przed nadejściem zimy konieczne jest zabezpieczenie basenu przed działaniem mrozu. Warto również przeprowadzić rutynową kontrolę na przełomie wiosny i lata, kiedy to przygotowujemy się powoli do ponownego uruchomienia naszego basenu. To doskonała okazja do tego, żeby fachowcy rzucili okiem na wszystkie urządzenia służące do obsługi zbiornika wody. Tylko w ten sposób możemy zyskać pewność, że basen będzie nam służył bez zarzutu przez cały sezon. Warto również pamiętać o tym, że regularne serwisowanie sprzętu stanowi także podstawę do ubiegania się o jego naprawę w ramach umowy gwarancyjnej w razie nastąpienia niespodziewanej awarii.

Warto zatem regularnie korzystać z usług serwisu. Cena, którą należy zapłacić serwisantowi, zależy od wielkości zbiornika, jaki posiadamy i bardzo często jest ustalana indywidualnie. Na jej wysokość ma bowiem wpływ także odległość, jaką muszą pokonać fachowcy, dojeżdżając do klienta, a także długość okresu współpracy. Im dłużej korzysta się z usług jednego serwisu, tym lepsze ceny można negocjować. Cała reszta stanowi natomiast czystą przyjemność – zwłaszcza w podczas korzystania z kąpieli w trakcie letnich upałów.