Jak szybko wywieźć gruz?

Wyburzanie starych budynków wiąże się z powstawaniem dużej ilości odpadów. Jeśli już na samym początku nie zadbamy o ich odpowiednią segregację, w niedługim czasie miejsce prac przekształci się w wysypisko. Przeprowadzanie różnego rodzaju zadań będzie tam więc utrudnione. Warto więc, zanim ekipa znajdzie się na miejscu, zadbać o pojemniki do segregacji odpadów.

Gruz składowany w kontenerze

gruzJeden taki zbiornik przeznaczony będzie na odpady takie jak resztki tynku, stare meble, zwykłe śmieci, drugi zaś jedynie na gruz. Dlaczego taki podział jest konieczny? Przede wszystkim chodzi o to, że gruz może być oddawany do recyklingu i użyty ponownie. Najlepiej więc wynająć pojemnik na gruz od dobrego, profesjonalnego zakładu gospodarowania odpadami, wówczas będziemy mieć pewność, że zostanie on odpowiednio przechowany i wykorzystany ponownie. Kontenery mogą mieć jednak różną pojemność, warto więc dokładnie przemyśleć, ile gruzu otrzymamy z rozbiórki. Oczywiście nie wyliczymy tego precyzyjnie, jednak mniej więcej z pewnością nam się uda. Jest to ważne, ponieważ w przypadku wielu firm, nie płacimy za sam gruz z Wrocławia, a za kontener. A więc płacimy tyle samo zarówno jeśli wypełnimy kontener gruzem do połowy, jak i wówczas, gdy wypełnimy cały. Po co więc przepłacać?

gruzSzeroki wybór pojemników, jakie oferują firmy, sprawi, że z pewnością uda nam się dobrać kontener odpowiedni dla naszych potrzeb i bez problemu zmieści się w nim cały gruz z prowadzonej przez nas wrocławskiej rozbiórki. Oczywiście w przypadku małych prac budowlanych, nie zawsze wynajem kontenera jest koniecznością. W związku w Internecie natknąć możemy się na ogłoszenia od osób prywatnych, które na przykład właśnie we Wrocławiu chcą oddać gruz za darmo. Ktoś, kto odbierze taki gruz, może go wykorzystać do wykonania podsypki pod posadzkę lub nawierzchnię betonową. Równocześnie bardzo często firmy specjalizujące się w produkcji mieszanek betonowych są zainteresowane takim odbieraniem gruzu za darmo – nie muszą bowiem inwestować w to pieniędzy, a uzyskują cenne kruszywo, które może zastępować duże frakcje w betonie. Gruz bowiem jako materiał recyklingowy poddaje się pokruszeniu i wówczas doskonale nadaje się do mieszanki betonowej. Jest to wartościowe rozwiązanie, bowiem taki beton wcale nie charakteryzuje się gorszymi właściwościami, po co więc marnować gruz, skoro można go ponownie wykorzystać?

Warto korzystać z takich możliwości, zwłaszcza że nikt na tym nie traci. Dlatego właśnie wspominamy o tym, że we Wrocławiu mamy dwa sposoby na wywóz gruzu – albo skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami, albo działanie jako osoba prywatna i oddanie gruzu innej zainteresowanej tym osobie.