Jak zaprojektować idealną kuchnię?

Gotowanie zabiera zwykle sporo czasu każdego dnia – aby móc cieszyć się zdrowymi posiłkami, musimy spędzić w kuchni ponad godzinę lub nawet dłużej. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby kuchnia była zaprojektowana nie tylko estetycznie, ale i funkcjonalnie – w końcu nie powinniśmy podczas gotowania potykać się o własne nogi z powodu braku miejsca.

Meble marzeń w kuchni

meble do kuchni na wymiarChoć wydawałoby się, że zatłoczona przestrzeń jest nieunikniona wówczas, gdy za kuchnię ma służyć małe pomieszczenia, nie jest to do końca prawdą: istnieje wiele ciekawych możliwości aranżacji wnętrz, które pozwolą nam optycznie powiększyć pomieszczenie, konieczne będzie jednak tutaj indywidualne zamówienie mebli na wymiar. Wiadomo, meble kuchenne dostępne w salonach meblowych zazwyczaj posiadają standardowe wymiary – są to zestawy i choć oczywiście możemy zrezygnować z szafek, gdy producent proponuje nam zbyt dużą ich ilość, jednak szerokość i wysokość mebli będzie wciąż taka sama, a może to nie pasować do naszej aranżacji. Dlatego dobrym rozwiązaniem są kuchnie na wymiar z Krakowa – ceny za takie indywidualne zamówienie są różne, oczywiście zapłacimy więcej niż za zakup standardowych mebli, jednak korzyści będą ogromne. Przede wszystkim dzięki temu nie będziemy odczuwać żadnych ograniczeń przy projektowaniu wnętrza – kuchnia będzie wyglądać tak, jak sobie wymarzyliśmy.

meble do kuchni na wymiarNie tylko pod względem estetyki, ale także funkcjonalności – możemy na przykład zdecydować się na krótsze blaty lub niższe szafki, jeżeli wszyscy domownicy nie grzeszą wysokim wzrostem. Wszystko będzie idealnie dopasowane pod nasze potrzeby. Jeśli chodzi o estetykę – tutaj również ograniczenia nie istnieją. Producent zaproponuje nam szafki drewniane w szerokiej gamie kolorystycznej i o różnym wykończeniu, jak i szafki nowoczesne, oparte na metalowym szkielecie, fronty pokryte panelami szklanymi i wiele, wiele innych. Bez problemu dostaniemy meble w danym, wybranym przez nas stylu – w ten sposób naprawdę możemy zaprojektować kuchnię marzeń, dzięki której gotowanie przestanie być obowiązkiem, a będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Czy nie jest to wystarczający powód, aby zdecydować się na kuchnie na wymiar? Jeżeli przedkładamy estetykę oraz funkcjonalność ponad cenę – z pewnością indywidualne zamówienie mebli jest najlepszym rozwiązaniem dla nas.

Jeśli mamy taką możliwość, warto pomyśleć także o takich meblach na wymiar do salonu czy do sypialni. W ten sposób całe mieszkanie zaprojektujemy zgodnie ze wszystkimi naszymi oczekiwaniami, a dom stanie się dla nas prawdziwą niszą regeneracyjną, w której będziemy mogli odpocząć po ciężkim dniu w pracy.