Jakie hale stalowe stawiane są w naszym kraju?

Hale stalowe stają się powoli najpopularniejszymi obiektami służącymi do magazynowania, które wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Ich konstrukcja jest prostsza niż budynków murowanych, a montaż naprawdę szybki. Te zalety idą w parze z wytrzymałością oraz trwałością obiektu. Obecnie zatem hala stalowa jest najlepszym wyborem. Jakie obiekty proponują nam producenci?

Dostępne hale stalowe

hala stalowaMożemy zdecydować się na przykład na uniwersalną halę z dachem jednospadowym. Oparta jest ona na konstrukcji stalowej, a dach pokryty jest blachą trapezową lub – w zależności od wymagań klienta – płytą warstwową. Alternatywę stanowi jeszcze konstrukcja, która posiada dach z płyt cementowych z dodatkiem włókna szklanego. Hala stalowa tego typu dostępna jest w różnych wymiarach. Najczęściej jest to szerokość 6 m, 8 m, a z większych hal – 15 m lub 20 m. Długość zaś to najczęściej 12 lub 14 metrów. Do takiej hali można dostawić, w razie potrzeby (wraz z upływem lat eksploatacji) dobudówkę, która powiększy przestrzeń magazynową. Drugim rodzajem hali jest ta z dachem jednospadowym. Jest to najtańszy wariant i dlatego często wybierany. W dodatku dzięki takiej konstrukcji dachu, na obiekcie można z powodzeniem montować fotowoltaikę. Jeżeli chcemy, aby nasza firma wdrażała ekologiczne rozwiązania, taka opcja będzie doskonałym wyborem dla nas.

hala stalowaOczywiście oprócz standardowych modeli hal, producenci oferują także możliwość zaprojektowania obiektu według wskazówek klienta. Może on dobrać preferowaną obudowę dachu oraz ścian. Najczęściej producenci proponują blachę trapezową lub płyty warstwowe. Hale stalowe są modułowe i można je szybko i sprawnie rozbudowywać. To także jest zaleta, która zachęca do nich klientów. Dzisiaj możemy bowiem potrzebować małej hali do magazynowania, ponieważ nie produkujemy jeszcze mnóstwa towaru. Jednakże wraz z rozwojem naszego zakładu produkcyjnego, może się okazać, że niedługo magazyn będzie dla nas zbyt mały. Postawioną lata temu halę stalową szybko rozbudujemy. Ale takie hale stalowe doskonale spisują się nie tylko jako magazyny. Mogą stanowić także hale do przechowywania maszyn rolniczych, jak i hale sportowe na przykład do gry w tenisa.

Jak widać, ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. W dodatku konstrukcja stalowa hali może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL, co sprawia, że taki obiekt na pewno nie będzie szpecił otoczenia. Może doskonale wpasować się w otaczającą go architekturę. Obecnie hale stalowe są opcją, która naprawdę jest godna uwagi. Dlatego korzystają z niej firmy z wielu różnych branż.