Listwy przypodłogowe dekoracją domu

Wykonując aranżację wnętrz musimy pamiętać o każdym elemencie, który jest w stanie wyeksponować wyjątkowość dekoracji oraz panującego w pomieszczeniach stylu. Począwszy od dobrania właściwego parkietu, poprzez kolorystyki ścian, kończąc na listwach przypodłogowych.

Listwy funkcjonalne i nowoczesne

 listwy przypodłogoweListwy przez ostatnie lata znacząco zmieniły swój wygląd, są dostępne w szerszej palecie barw, wykonane z mnóstwa interesujących materiałów co zachęca do dłuższego zastanowienia się nad właściwym wyborem. Wśród nich można znaleźć modele szersze, wyższe o wyszukanym wzorze, jak i te proste, tradycyjne dopasowane do każdego wnętrza. Listwy przypodłogowe mają bardzo duży wpływ na wykańczanie pomieszczeń. Nadają im charakteru, podkreślają nietypowe podłogi oraz ciekawą kolorystykę ścian. Wszystko jednak determinuje model listwy, jaki zostanie przez nas wybrany. W zależności od naszych oczekiwań oraz panującego w domu stylu można się zdecydować na listwy drewniane, metalowe, jak i te wykonane z płyt MDF. Każde z nich mają swoje wady i zalety, dedykowane są do konkretnego rodzaju wnętrz, by utrzymać spójny wystrój. Jednak w każdym przypadku można zdecydować się na szerokie listwy przypodłogowe, które stanowią połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem.

 listwy przypodłogoweW dawnych domach często listwy zajmowały dużą część ściany stanowiąc bardzo ważne element dekoracyjny, teraz jednak częściej stawia się na minimalizm i prostotę. Nie oznacza to, że trzeba dopasowywać się do większości. Właśnie wybierając szerokie listwy można uzyskać wyjątkowy efekt, który aktualnie jest rzadko spotykany. Taki element od razu rzuca się w oczy, dlatego frezowane profile wydają się obowiązkowe zwłaszcza, że zostały wykonane bardzo starannie i każdy detal jest widoczny. Kiedy wzór jest bardziej skomplikowany lepiej postawić na naturalną kolorystykę (naturalne drewno, bądź biel w przypadku listew MDF). Dopasowanie ich do podłogi, czy ścian nie da takiego efektu, jakiego można by się spodziewać po zamontowaniu nietypowych szerokich listew. Miejsce zetknięcia się podłogi ze ścianą wymaga właściwego wykończenia, aby wnętrze było bardzo estetyczne. Nie należy jednak zapominać o kwestiach funkcjonalnych, zbyt ozdobne listwy mogą nie stanowić zabezpieczenia podłogi.

Listwy przypodłogowe są długoletnią inwestycją, dlatego lepiej wybrać trwalsze modele od sprawdzonych producentów, niż za jakiś czas decydować się na wymianę. Poza tym indywidualne zamówienia zawsze wiążą się z większymi kosztami, o czym warto pamiętać kiedy zdecydujemy się na własny frezowany profil.