Modne i stylowe płyty łazienkowe

Podczas remontu łazienek zwraca się dziś ogromną uwagę na wszelkie detale wykończeniowe, które zawsze składają się na ogólny obraz całości. Nic więc dziwnego w tym, że na rynku funkcjonuje obecnie wiele dobrze zaopatrzonych sklepów, które posiadają w swej ofercie m.in. modne płyty łazienkowe charakteryzujące się unikatowym wzornictwem oraz niezwykle modną kolorystyką.

Modne płytki ceramiczne

modne płytki do łazienkiJakie cechy powinny posiadać praktycznie płytki do łazienki, które świetnie sprawdzą się w każdym domu? Na przestrzeni ostatnich lat sporą popularnością cieszą się zwłaszcza nowoczesne łazienki o minimalistycznym, surowym wręcz wzornictwie. W przestrzeniach tych dominują jasne barwy, które nie tylko prezentują się nad wyraz efektownie. Jak wiadomo biel optycznie powiększa każdą przestrzeń, przez co białe płytki łazienkowe świetnie sprawdzą się zwłaszcza w mieszkaniach o stosunkowo małej przestrzeni, w której bardzo istotne jest rozsądne zagospodarowywanie przestrzeni. Modne płytki do łazienek wykonuje się dziś zazwyczaj z odpowiednio zaimpregnowanej ceramiki, której można nadawać dodatkowy połysk. Szalenie popularny w ostatnim czasie jest również gres szkliniowy, który charakteryzuje się stosunkowo niską absorpcją wilgoci, co jest niezwykle istotne zważywszy na fakt, że płyty te narażone są na nieustanną styczność z wodą.

modne płytki do łazienkiWiększość modeli nowoczesnych płytek łazienkowych pokryta jest również warstwą antypoślizgową, która zapewnia nam większe bezpieczeństwo podczas mycia. Warto również podkreślić, że płytki te posiadają podwójne zastosowanie – z powodzeniem można je wykorzystywać zarówno na ścianach, jak i na podłożach. Sporą popularnością wśród klientów cieszy się zwłaszcza płytki odporne na ścieranie, które znacznie dłużej zachowują piękny wygląd. Warto również podkreślić, że płyty te bardzo łatwo się czyści, co jest dużą zaletą, zważywszy na fakt, że każda łazienka z oczywistych względów stosunkowo szybko się brudzi. Płytki łazienkowe odporne są również na szok termiczny – zmiana temperatur wody nie będzie więc skutkować uszkodzeniem powierzchni płytek. Na samym końcu warto również wspomnieć o aspekcie czysto wizualnym. Za niezwykle modne uznaje się obecnie płyty ceramiczne imitujące swym wyglądem marmur.

Jak wiadomo kamienie szlachetne cieszą się dziś sporą popularnością, jednak za tak luksusowe materiały musimy zapłacić adekwatnie wysoką cenę. Znacznie tańsze płytki łazienkowe, które będą imitować swym wyglądem najbardziej popularne obecnie wzory i motywy, pozwolą więc zaoszczędzić sporo pieniędzy.