Parapety i kominki – o czym trzeba pamiętać?

Montaż parapetów podobnie jak montaż okien to coś, co możemy zawsze wykonać samodzielnie, ale lepiej jest to powierzyć specjaliście z Poznania. Wtedy na pewno unikniemy wielu błędów, jeśli chodzi o wspomniany montaż. Nikt nie chce przecież remontować czy poprawiać nowo wybudowanego domu.

Kominki i parapet mogą do siebie pasować

kominkiDlatego jest kilka rzeczy o których trzeba pamiętać, jeśli zdecydujemy się na konkretne parapety. Na pewno ważne jest zaplanowanie ich wyboru wcześniej, na etapie budowania domu. Wiele osób o tym zapomina, a przecież parapety z kamienia nie mogą być zamontowane wszędzie, ze względu na swoje wymiary, a przede wszystkim ze względu na swoją wagę. Trzeba mieć odpowiednio mocną ścianę jako podłoże, jak również zostawić więcej miejsca, między nią a otworem okiennym. Inaczej ich montaż będzie niemożliwy bez zmian w konstrukcji budynku, co jak wiadomo jest bardzo kłopotliwe. Dobrze jest też poczytać o właściwościach różnych rodzajów materiałów, urywanych do wykonywania parapetów. Są tańsze i droższe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wspominane parapety z kamienia na pewno będą pasowały do obudowy kominkowej, też wykonanej najczęściej z kamienia. Takie parapety w tym samym kolorze co kominki będą idealnie się komponowały.

Dobrze też pamiętać o tym, że parapety powinny być odporne na takie czynniki jak ciepło, chłód i wilgoć, jeśli nie spełniają tych warunków to nie warto jest je montować. Parapety też nie powinny być zbyt wąskie, bo wtedy nie będzie można na nich niczego postawić, co jest bardzo niekorzystne.