Projektowanie ogrodów moją pasją czyli ogród angielski

W przeszłości zawsze chciałem mieszkać w mieście. Pewnego dnia dostałem bardzo dobrą pracę na terenie Poznania i tam kupiłem sobie mieszkanie. Niestety wraz z wiekiem chciałem mieć trochę więcej spokoju. Marzyła mi się tradycyjna wieś.

Projektowanie ogrodów – mogę to robić bez przerwy

projektowanie ogrodówPostanowiłem sprzedać swoją nieruchomość i znaleźć odpowiedni domek jednorodzinny. Udało mi się zrealizować swoje marzenie i zostałem właścicielem pięknej posiadłości. Z czasem bardzo zaangażowałem się w dekoracje swojej ziemi. Postanowiłem założyć ogród angielski, ponieważ bardzo mi się spodobał taki styl. Projektowanie ogrodów nie było moją mocną stroną dlatego wynająłem dobrego ogrodnika, który znał się na rzeczy. Taki ogród powinien mieć bardzo romantyczny charakter. Ja taki byłem. Wszystkim to kojarzyło się z wiejskim stylem jednak mój był bardzo uporządkowany. Zakładanie ogrodów stało się moim głównym zajęciem. Ogrodnik udzielał mi bardzo ważnych wskazówek. Jako amator bardzo ceniłem sobie uwagi mojego nowego mentora. Dowiedziałem się, że taki kawałem zieleni powinien być pełen zapachowych kwiatów oraz posiadać tajemnicze zakątki. W tym celu wybudowałem sobie małą altankę. Na środku znajdował się rozległy trawnik, który potrzebował odpowiedniej pielęgnacji. Nabyłem nawet bardzo dobrej jakości kosiarkę. Zwróciłem uwagę na wiszące rośliny.

To mi się najbardziej kojarzyło z takim stylem. Całość została ogrodzona murowanym płotem. Rośliny pnące musiały być wszędzie. Ogólnie efekt końcowy pasował do wiejskich terenów. Był nie zwykle bujny. Jednak wszędzie panował zaplanowany porządek i nie było miejsca na przypadek.