Remontujemy dom drewniany

Drewniane domy możemy użytkować przez długie lata. Odpowiednia impregnacja budulca pozwala na długi czas odłożyć remonty domów drewnianych. Drewno łatwo poddaje się renowacji. Jeśli kupisz dom drewniany to na pewno czeka Cie remont starego drewnianego domu.

Remont domu drewnianego kosztuje

stary dom z drewnaTo jest nieuniknione. Ale od czego zacząć? Po pierwsze weź się za czyszczenie komina. Dlaczego? Bo w kominku się pali a często okazuje się, że w kominie pełno jest ptasich gniazd czy gałęzi. Zapobiega to pożarowi gdyż zapalenie w tak zabrudzonym kominie skończyłoby się pożarem. Oczywiście taki piec powinien zostać wymieniony na nowy. Kolejną rzeczą za która powinniśmy się zabrać są ściany czyli usunięcie próchna i patyny. Dzięki temu dom przybierze dawny oryginalny kolor. Jak widać już na początku remont domu drewnianego nie są proste. Następnie zabierz się za sufit i tam zaoszczędź. Jednak nie zamieniaj płyt sufitowych drewnianych na nowe bo to jest duży koszt. Zaoszczędzisz kupując płyty laminowane, które będą przykręcone do sufitu. Dzięki temu dom nie zmieni wyglądu. Gdy zajmujesz się posadzką zrób ją z desek, gdyż będzie pasowała do wystroju dom. Oczywiście aby remont domu drewnianego był od nas jak najbardziej oddalony to drewno trzeba zabezpieczyć specjalnymi preparatami. Jednak pamiętajmy, ze nie znamy rodzaju drewna i nie możemy za bardzo eksperymentować. Dobrze przeprowadzona renowacja domu drewnianego pozwala na odłożenie nawet przebudowa domu. Pamiętajmy jednak, ze jeśli nam brakuje drewna to muśmy je dokupić. Każde drewno powinno być zdrowe. Jeśli o to nie zadbamy to to szybko będzie czekał nas remont domu drewnianego . Drewno powinno być pozyskiwane z terenu gdzie nie był przeprowadzany zbiór żywicy. Ważne jest aby drzewo dobrze zaimpregnować, po to by nie łapało żadnych chorób.

Niestety w naszym klimacie jest to bardzo potrzebne. Największym problemem jest remont  drewnianego domu bo ten w każdej chwili może się nam zawalić. Nie jednak w życiu nie przychodzi łatwo. Myśląc o tym wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie opcje