Skuteczne okna PCV

Home / Wyposażenie wnętrz / Skuteczne okna PCV

Niezależnie gdzie mieszkamy, wszędzie jesteśmy w stanie napotkać niezwykle do siebie podobne rozwiązania techniczne, które odnajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu. Wiele z nich pochodzi jeszcze z odległych dekad i są przekazywane przez następne pokolenia, co pokazuje jak bardzo użyteczne one są i że czasami ciężko je zastąpić, nawet pomimo ogromnego postępu technologicznego w ostatnich czasach.

Okna plastikowe – zalety

oknaPrzez większą część poprzedniego wieku posunęliśmy się do przodu najdalej i najszybciej w dziejach całej ludzkości. W całe historii nie doświadczyliśmy bardziej dynamicznego okresu rozwoju niż właśnie te ostatnie lata. Jednak pomimo tego, wiele starych rozwiązań pozostaje niezmiennie użytecznych po dziś dzień. Jednym z przykładów są chociażby wprowadzone w Polsce w latach siedemdziesiątych okna plastikowe. Wtedy jako szybko zyskująca na popularności nowinka technologiczna i tani zamiennik dla okien drewnianych, dzisiaj jako coś niezastąpionego i oczywistego. Białe okna PCV to widok do którego jesteśmy przyzwyczajeni i jest on niezbywalną częścią naszego krajobrazu. Nie ma też się co dziwić, okna te są niebywale funkcjonalne i posiadają niesamowicie adekwatny stosunek jakości co do ceny.

oknaW dzisiejszych czasach montowane są praktycznie wszędzie, nadają się one do każdego typu budowli i nic ich nie ogranicza. Widujemy je także praktycznie w każdym domu, zatem co powoduje, że ludzie tak często się na nie decydują? Jest to przede wszystkim ich funkcjonalność, jak i niska cena. Za okna tego typu zapłacimy znacznie mniej, niż za okna drewniane, które niejednokrotnie bywają znacznie mniej praktyczne. Techniki zastosowane w oknach plastikowych nie trafiły tam przypadkiem, mają one zmaksymalizować ich możliwości izolacyjne poprzez zastosowanie licznych komór, oraz dodatkowych materiałów izolacyjnych. Okna PCV najczęściej są puste w środku, co pozwala na skuteczną izolację temperatury pomiędzy wnętrzem domu, a dworem. Komory te z zewnątrz wypełniają się pochłanianym zimnem, z kolei od środka pochłaniają ciepło. Stwarza to bardzo skuteczną barierę, która powstrzymuje zimno od dostawania się do środka.

Dodatkowo zwykle stosuje się w nich system paru szyb, który działa na tej samej zasadzie, tworząc komory powietrzne pomiędzy nimi, które mają na celu zapewnienie jak najlepszej termoizolacji dla całości konstrukcji. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć wnętrze przed utratą ciepła, wszystko dodatkowo uszczelnia się specjalnymi uszczelkami, które najczęściej są małe i nie wpływają na estetykę takiego okna.