Słońce – bogiem i w dzisiejszych czasach

W mitologiach różnych narodów natrafić możemy na postać boga Słońca. Słońce w końcu króluje nad wszystkimi stworzeniami na Ziemi. Dostarcza nam ciepła, jak i światła. Czy potrafimy wyobrazić sobie ten mrok, który panowałby przez cały czas, gdyby nie było Słońca? To zimno, które czulibyśmy nieustannie, jeśli nie dotykałyby nas promienie słoneczne? Na co dzień jednak tego naszego wspaniałego słońca nie doceniamy.

Zalety paneli fotowoltaicznych

panele fotowoltaiczneUważamy je za oczywistość. Tymczasem i teraz ma ono boskie zdolności! Przecież energia słoneczna umożliwia nam samodzielne wytwarzanie prądu! Dzięki temu przestajemy być zależni od miejskich zakładów energetycznych, przestają nas obchodzić rachunki. Generujemy oszczędności. Bez żadnych problemów. Na szczęście dla nas, kiedyś ktoś mądry wpadł na pomysł ogniw krzemowych, które pozwalają na zamianę energii słonecznej w elektryczną. Wraz z rozwojem tego pomysłu powstały panele mono- oraz polikrystaliczne, złożone z mnóstwa właśnie takich ogniwek, dzięki czemu charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością! To właśnie fotowoltaika. Obecnie zaś na rynku fotowoltaicznym dostępnych jest cały gros rozwiązań, w szerokim przedziale cenowym. Bez wątpienia każdy wśród takiego asortymentu znajdzie coś dla siebie, coś, co pasuje do danych, konkretnych zastosowań.

panele fotowoltaiczneInny panel słoneczny wybierzemy, jeżeli szukamy zasilania do jachtu czy kampera, inny zaś jeżeli chcemy umiejscowić system fotowoltaiczny na dachu naszego domu i generować energię pozwalającą na bezproblemowe użytkowanie wszystkich sprzętów gospodarstwa domowego. W tym drugim przypadku dobrze sprawdzają się na przykład panele fotowoltaiczne 265 W – Lublin jest miastem, w którym z tego rozwiązania skorzystało już wielu klientów indywidualnych. Wszystko dlatego, że taka inwestycja wcale nie pochłania miliona monet. W sumie wręcz przeciwnie – jeżeli oczywiście uda nam się zorganizować odpowiednio wysokie dofinansowanie. Jest to możliwe dzięki programom prowadzonym przez gminy i miasta. W zależności od województwa i określonego przez władze budżetu, liczyć możemy czasami nawet na pokrycie 80% kosztów takiego systemu fotowoltaicznego. Nagle więc ta spora suma, którą mieliśmy zapłacić za fotowoltaikę, topnieje.

A korzyści pozostają – po zakupie będziemy mogli cieszyć się produkcją własnego prądu, przestaniemy więc być zależni od kogokolwiek! Będziemy mogli także odsprzedawać nadmiar prądu do zewnętrznego zakładu energetycznego. Brzmi jak bajka, prawda? A wszystko to zasługa Słońca, które powinniśmy cenić ponad wszystko.