Solidne automaty do bram przesuwnych

Podejmując się wprowadzenia automatyzacji do niektórych systemów swojego domu zależy nam na ich wytrzymałości, by wydane pieniądze nie okazały się złą inwestycją. Wybieramy więc tylko wśród sprawdzonych modeli, polecanych przez producentów, bądź bazując na opiniach dostępnych na licznych forach internetowych.

Automat o dobrych parametrach

automat do bramy przesuwnejNie to jednak powinno być wyznacznikiem podczas zakupu. Samodzielnie można wybrać właściwy napęd, pod warunkiem, że wiemy jaki tym bramy nas interesuje, jakie są jej wymiary oraz ciężar. Najczęściej wiele rodzin decyduje się na montaż bramy przesuwnej, ze względu na oszczędność miejsca oraz pieniędzy. Znacznie łatwiej dopasować napęd do tego typu bramy, ponieważ nie musi on posiadać zbyt dużego zapasu obciążenia oraz kilku siłowników, by wprawić przęsło w ruch. Jednak aby znaleźć sprawdzony automat do bramy przesuwnej należy poświęcić trochę więcej uwagi i przyjrzeć się jego specyfikacji. Duże znaczenie ma zarówno wykonawca bramy, jak i monter. Montując bramę przesuwną należy wbudować końce konstrukcji w wysoki fundament, który zapewni stabilność nawet podczas przesuwania przęsła w trudnych warunkach atmosferycznych. Nie należy więc oszczędzać na częściach, by były one solidnie wykonane i trwałe.

automat do bramy przesuwnejWarto brać pod uwagę także dodatkowe wyposażenie, na przykład system awaryjnego otwierania w razie braku prądu, czy czujniki przeszkód, gdyby samochód zgasł w trakcie wjeżdżania. Liczy się także odporność na niskie temperatury oraz wodę, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o zastosowanie elementów na powietrzu. Jednak przede wszystkim należy wziąć pod uwagę częstotliwość otwierania i zamykania systemowego bramy. W zależności od zapotrzebowania producenci oferują zarówno przydomowe automaty, jak i te wzmocnione przeznaczone do wykorzystywania przemysłowego. Przy zwykłym codziennym stosowaniu nie trzeba się martwić o wytrzymałość, w zupełności wystarczy podstawowy napęd. Automatyczne zamykanie po wyjeździe będzie dodatkowym atutem takiej bramy. Wybierając bramę przesuwną warto poświęcić trochę więcej czasu na dobranie do niej odpowiedniej automatyki. Nie należy to do najłatwiejszych zadań, ponieważ solidne wykonanie to jedno, a dopasowanie napędu do obciążenia to druga sprawa.

W przypadku bram przesuwnych jest to o tyle łatwiejsze, że nie trzeba mierzyć dwóch skrzydeł i zakupować osobnych siłowników. Wbudowanie konstrukcji w ziemię jest wystarczającym zabezpieczeniem, wystarczy dobrać tylko jeden siłownik, by wspomóc silnik podczas procesu otwierania i zamykania.