U kogo sprawdzi się duży drewniany garaż?

Każdy kto posiada własny samochód doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest posiadanie miejsca, gdzie może go przechowywać. Niektórym wystarczy kawałek trawnika czy miejsca pod domem, dla innych natomiast ważne jest posiadanie garażu. Służy on nie tylko, aby móc gdzie zaparkować auto, ale także pełni funkcję schowka, gdzie często przechowujemy narzędzia, rowery, meble ogrodowe itd. Można wyróżnić ich kilka rodzajów. Są to garaże murowane, blaszane oraz drewniane.

Garaż z miejscem na dwa auta

dwustanowiskowe duże garaże drewniane Najprostsze i jednocześnie najczęściej spotykane są te wykonane z blachy. Ich popularność wynika zapewne z łatwości i szybkości montażu. Tak naprawdę nie potrzeba wiele czasu oraz narzędzi, aby taki garaż powstał. Więcej pracy wymaga wybudowanie prawdziwego garażu murowanego. Tutaj można rozróżnić jego kilka typów, garaż może być samodzielnym budynkiem, może też być połączony z domem, stanowiąc całość. Popularne są również garaże w podpiwniczeniu. Coraz powszechniejsze jest stosowanie wiaty, mogą być wolnostojące lub dostawione do jednej ze ścian domu. Najczęściej są wykonywane z drewna, trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze od tradycyjnego garażu. Spodoba się osobom, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania, bez ponoszenia dużych kosztów budowy. Jeszcze kilka lat temu drewniane garaże nie były tak słynne, obecnie się to zmienia.

dwustanowiskowe duże garaże drewnianeNajczęściej spotyka się niewielkie garaże na jeden samochód, jednak doskonałą opcją dla rodzin są dwustanowiskowe duże garaże drewniane. Jest to zdecydowanie lepsze wyjście niż stawianie kilku garaży. Konstrukcja zazwyczaj wykonywana jest z iglastych gatunków drzew, takich jak sosna oraz świerk. Należy także pamiętać o odpowiedniej impregnacji, aby naturalny materiał zachował swoje właściwości na dłużej. Na rynku dostępne jest jeszcze kilka rodzai garaży, dzięki uniwersalności drewnianej konstrukcji można wybrać także garaże z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym. Spotyka się również drewniane garaże z dachem jednospadowym lub dwuspadowym. Dużych rozmiarów konstrukcje wykonane z drewna sprawdzą się nie tylko w przypadku dużej rodziny, będą też znakomitym rozwiązaniem dla par, które posiadają dwa samochody, dzięki temu żaden samochód nie będzie poszkodowany.

Warto wiedzieć, że bardzo popularną opcją jest wybieranie gotowych konstrukcji, można także zlecić jej wykonanie specjalistom, którzy zaprojektują garaż najlepiej dopasowany do naszych potrzeb oraz gustu. Drewniany obiekt to także idealna propozycja dla miłośników ekologii, ponieważ będzie się doskonale komponował z naturalnym krajobrazem.