Usterka kółek do kabiny prysznicowej – co zrobić

Chociaż wysokiej jakości kabina prysznicowa może nam służyć przez długie lata, nie oznacza to, że pewne jej elementy nie będą ulegały zużyciu. Jest to oczywiste, ponieważ podczas eksploatacji każda część traci pewien procent swojej pierwotnej siły. Po pewnym czasie nadaje się już tylko do wymiany.

Kółka do kabiny z czasem niszczeją

Kółka do kabiny prysznicowejTak dzieje się zwłaszcza z tymi elementami, które są intensywnie używane. W przypadku kabin prysznicowych mowa jest tu o ich rolkach. Właściwie na co dzień zupełnie nie zwracamy na nie uwagi, chociaż przecież otwieramy i zamykamy drzwi kabiny. A takie kółka do kabiny prysznicowej cały ten czas prężnie pracują. Tarcie, które się wówczas pojawia, ma duży wpływ na ich żywotność. Równocześnie warto pamiętać o tym, że także nieustanny kontakt z wodą, jak i ze środkami czystości oraz kosmetykami ma znaczenie dla osłabienia kondycji takich kółek. Chociaż kółka są wykonywane zawsze z bardzo dobrych materiałów, i tak musimy liczyć się z tym, że prędzej czy później nadejdzie czas na ich wymianę. Na szczęście w sklepach z armaturą łazienkową znajdziemy ich szeroki wybór. Dzięki temu nie będzie problemu z dopasowaniem takich kółek do danego modelu kabiny prysznicowej. W ofertach sklepów znajdziemy zarówno osobno rolki górne, rolki dolne, jak i kompletne wózki z kółkami.

Kółka do kabiny prysznicowejPrzedział cenowy jest naprawdę szeroki, dlatego każdy znajdzie tu coś z odpowiedniej dla siebie półki. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie przesadzić z wyborem najtańszego produktu. Wówczas nie będziemy mieć pewności co do jego jakości. Najlepiej wybrać coś ze środkowej półki cenowej – tam zazwyczaj znajdują się produkty, które charakteryzuje najwyższa jakość, jednak pochodzą one od producenta jeszcze niedostatecznie znanego, dlatego nie winduje on swoich cen. Takie kółka do kabiny prysznicowej sprawdzą się znakomicie. Czasami niektórzy decydują się na zakupienie zapasowych kółek już przy samym zakupie kabiny prysznicowej – zgodnie z powiedzeniem: przezorny zawsze ubezpieczony. Mając w domu części zamienne do kabiny, nie będziemy musieli niczym się martwić, gdy usterka czy awaria zdarzy się późnym wieczorem, kiedy sklepy będą już zamknięte. A zazwyczaj przecież usterki odkrywamy właśnie wtedy, podczas brania prysznica.

Choć kółka do kabiny prysznicowej potrafią się psuć, nie musimy być aż tak źle nastawieni. Jeśli zakupimy kabinę prysznicową od sprawdzonego producenta, będziemy mieć pewność, że wszystkie wykorzystane do jej produkcji elementy charakteryzuje najwyższa jakość. Kabina będzie więc trwała i wytrzymała.