Wykończenia wnętrz – styl shabby chic

Dekorowanie własnego mieszkania zazwyczaj kojarzy się nam z kupowaniem gotowych mebli w sklepach wnętrzarskich. Tam dostajemy standardowe produkty, które możemy potem znaleźć w każdym innym domu. Styl klasyczny, czy kolonialny właśnie taki jest.

Wykończenia wnętrz w Warszawie muszą być najlepsze

wykończenia wnętrzNawet jeśli decydujemy się na odważny styl boho to i tak meble w tym stylu musimy gdzieś nabyć. Inaczej jest ze stylem shabby chic. Takie meble możemy oczywiście również kupić, ale możemy je również samodzielnie wykonać. To sprawi, ze każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Każdy marzy przecież o tym, żeby jego wykończenia wnętrz warszawa były najpiękniejsze, prawda? Zacznijmy jednak od podstaw. Shabby chic czerpie dużo ze stylu prowansalskiego, stylu vintage, czasem ociera się o styl romantyczny. Pełno jest mebli stylizowanych na dawne, wszystkie przetarcia są celowe i podkreślają urok stylu shabby. Prace wykończeniowe wnętrz w takim stylu praktycznie nie są obecne o ile kolory na naszych ścianach i podłogach są jasne. Ciemne barwy nie pasują do tego stylu, chyba, ze na zasadzie małego kontrastu. W takim wnętrzu pełno jest różu, błękitu i bieli, popularny jest motyw lawendy. Również inne motywy kwiatowe są bardzo popularne. Znajdziemy je często nawet na zestawach ceramiki, misach, filiżankach z podstawkami, czy na poduszkach dekoracyjnych.

Do takiego wnętrza idealnie nadają się świeże kwiaty z szklanych wazonach. Wykończenia mieszkań takimi drobiazgami nadaje im charakteru i spójnego wyglądu. Na pewno styl shabby chic nie jest dla każdego, ale jeśli lubimy takie barwy i motywy to warto o nim pomyśleć.