Wyposażenie domu – meble młodzieżowe

Od lat pracuję jako wzięty projektant wnętrz. Moją specjalnością są biurowce i inne podobne pomieszczenia, takie jak biura notarialne, księgowe, czy rachunkowe. Mam w projektowaniu ich takie doświadczenie, ze mogłabym z zamkniętymi oczami naszkicować jakiś projekt.

Meble młodzieżowe nie pasują do biura

meble młodzieżoweWiększość klientów jest przewidywalna i cały czas proszą o podobne projekty. Wybierają stare i sprawdzone meble systemowe, rzędy regałów, a do nich biurka na komputery. Nic specjalnego. Nawet to trochę nudne, ponieważ nie stanowi to dla mnie żadnego wyzwania, nie mam okazji się wykazać. Nie żebym chciałam wstawiać meble młodzieżowe do biura, ale odrobina fantazji na pewno by nie zaszkodziła. Aż tu nagle w zeszłym tygodniu przyszedł do mnie nowy klient z propozycją współpracy. Otwierał właśnie nowy oddział biura w moim mieście i potrzebował kogoś na miejscu, kto by mu je urządził. Chciał, by nie wyglądało ono tak samo jak siedziba, więc cieszył się, że moja wizja będzie świeża, a nie będzie powieleniem starego miejsca. Powiedział, ze zależy mu na oryginalnym projekcie, śmiałej wizji, nie chce niczego sztampowego i klasycznego. Bardzo mi się podobało jego podejście, niewiele jest osób, które decydują się na takie rozwiązania. Przygotowałam dla niego zatem coś specjalnego. Wstawiłam do poczekalni biura krzesła barowe koło lady sekretarki, do tego skórzane kanapy, wiszące ledowe lampy, wykładzinę podłogową w płytkach (ostatnio bardzo modna), i kilka abstrakcyjnych obrazów na ścianie.

Klient był zadowolony, szczególnie te stołki barowe i obrazy mu się podobały. A ja byłam zadowolona, że miałam możliwość zaprojektowania czegoś ciekawego i nowoczesnego.