Wyznacznik staropanieństwa: dekoracje do domu ze sklepu internetowego

Czy istnieje styl, który można jednoznacznie zaklasyfikować jako staropanieński? Niektórzy twierdzą, że owszem i jako dobry przykład do unaocznienia swojej tezy podają takie style jak prowansalski i shabby chic, które zdecydowanie pasują tylko kobietom.

Dekoracje do domu ze sklepu internetowego – jakie są popularne?

dekoracje do domu sklep internetowyDlaczego? No cóż. Styl jaki jest, każdy widzi. Dużo pasteli, odcienie bieli, ornamenty, kwiatki, paseczki, muśliny, tiule i tak dalej. Do tego różne figurki, porcelana, cherubinki, kwiatuszki w doniczkach, haftowane poduszki… Nie ma co, to style tylko dla kobiet i to takich, które manifestują się z tym, że nie potrzebują mężczyzn w swoim życiu. Bo gdzie tam samcowi do porcelany i muślinów? Na co mu pastelowe paseczki i koronki? No właśnie. Może niektórzy polubiliby meble shabby chic, czy dekoracje do domu sklep internetowy gdyby nie były tak bardzo poprzecierane, postarzane i, ostatecznie, ultra kobiece. Choć bardziej spodobałyby się im raczej solidniejsze meble prowansalskie. Jeśli chodzi o lampy, to niektóre kute lampy nie są złe, ale na pewno nie wszystkie lampy w stylu prowansalskim z abażurami z materiału pasowałyby do mężczyzn. Zwłaszcza lampy z abażurami w drobne kwiatki czy różowe paseczki. A może chociaż lustra dekoracyjne? Niektóre mają co prawda proste drewniane ramy, ale większość krzyczy raczej z daleka „Samcom wstęp wzbroniony”. Czy trzeba więcej dowodów?

Niektórzy uważają, że urządzanie wnętrza w takim stylu to wyraźny manifest staropanieństwa. Zresztą, który mężczyzna by się do tego zbliżył, gdyby miał jakieś inne wyjście? Jak widać, styl wnętrza mówi o nas naprawdę dużo i ma spory wpływ na nasze życie.