Zakładanie ogrodów na własnej działce

Budowa mojego domku jednorodzinnego nie należała do łatwych. Musiałem wziąć spory kredyt. W dodatku ciągłe inwestycje wymagały ode mnie pełnego zaangażowania. Pilnowałem swoją ekipę remontową aby każde zadanie wykonywała poprawnie.

Zakładanie ogrodów w Trójmieście to sporo pracy

zakładanie ogrodówNa szczęście po okołu dwóch latach wszystko było już na swoi miejscu. Wtedy przyszedł czas na kolejną pracę. Zawsze chciałem mieć ładnie zagospodarowaną przestrzeń. Projektowanie ogrodów mogłem zlecić prawdziwym fachowcom. Niestety nie miałem na to pieniędzy i wszelkie rzeczy wykonywałem sam. Mój dom znajdował się w okolicach Gdańska. To była moja rodzinna miejscowość i bardzo dobrze się czułem w takim otoczeniu. Trójmiasto miało po porostu swój urok. Ja chciałem wszystko zrobić w typowym angielskim stylu. Zakładanie ogrodów-trójmiasto według określonych cech było nie zwykle pracochłonne. Musiałem wybudować w miarę małe murki. Ważnym elementem były także rośliny pnące. One wydawały mi się charakterystyczne. Oczywiście zawsze marzyła mi się kostka brukowa. Mój wjazd musiał być bardzo dobrze zorganizowany. Też stwierdziłem, że pielęgnacja ogrodów jest bardzo trudna, a ja muszę cobie jak najbardziej ułatwić to zadanie. Także zakupiłem automatyczną maszynkę do nawadniania. Mogłem ją zaprojektować w dosłownie dowolny sposób. Oczywiście mój ogród angielski wymagał specjalnych roślin. Czytałem o nich w internecie i potem zamawiałem. Bałem się tego zabiegu, ponieważ często kurierzy zachowywali się bardzo nie ostrożnie. Na szczęście moja własna działka była bardzo dobrze urządzona. Nie zapomniałem zamontować tarasu. Chciałem aby był wykonany z drewna egzotycznego.

Niestety to wiązało się z wielkimi kosztami, a ja na to nie mogłem sobie pozwolić. Po prostu musiałem dać sobie trochę więcej czasu. Nic nie mogłem zrobić od razu. Również musiałem dbać o samochód oraz dom. To były dwie skarbonki.